Demokracie je diskuse.
T. G. Masaryk

PODPORUJÍ NÁS

Osobnosti

V minulosti náš projekt podpořily významné osobnosti veřejného, politického i vědeckého života a jejich názoru si vážíme.

 

“Projekt Studentská Agora podporuji, protože připravuje mladé lidi v určitých diskuzích k pohledu na veřejný život v naší zemi a pevně věřím, že z nich vytvoří lepší diskutéry a lepší politiky, než jsme my.”
Petr Bratský, senátor

“V projektu Cestou do parlamentu (pozn. red. nyní Studentská Agora) se Agora zaměřuje na oblast, kterou dlouhodobě naše školy nebo standartní vzdělávání není schopno rozvíjet, a zároveň zaměřit svoji pozornost na ty nejaktuálnější problémy našeho politického a sociálního života.”
Petr Mareš, diplomat

“Umění diskutovat tak, abychom se k něčemu dobrali a z toho získali nějaký kladný výstup, v Čechách zoufale chybí.”
Petr Vacek, herec

 

 

Sponzoři

Debatní soutěž pro středoškoláky organizujeme s nadšením, ale samotné nadšení v reálném světě nestačí. Uskutečnění Studentské Agory by tak nebylo možné bez finanční i materiální podpory našich sponzorů.

Děkujeme, že nám pomáháte pohnout mladými lidmi, kteří pohnou světem!

 

 

 logo_msmt  

Za více než 10 let projektem prošlo skoro deset tisíc středoškoláků a drtivá většina z nich zamířila za dalším vzděláváním na vysoké školy. Mnozí jsou již dnes aktivním občany a nadále využívají zkušenosti a dovednosti získané v rámci našeho projektu.

Přečtěte si názory několika z nich!

 

Tereza Vicková

Studentská Agora 2009, později Debatní klub studentů a přátel Univerzity Karlovy

“Věřte tomu, že debatování a schopnost kvalitního veřejného projevu je jedna z nejvíce ceněných dovedností v dnešním světě. Můžete být odborníky ve své profesi, ale pokud neumíte svoje názory podat a vysvětlit publiku, nikdo Vás poslouchat nebude, a to by byla škoda. Pedagogům bych poradila asi to, aby studentům věřili…” číst dále

 

Kamila Prousková

aneb “slečna v bílém tričku” z videa ze školení

“Jako účastnice jsem byla nadšená a měla jsem pocit, že dobře se připravit a debatovat je velmi obtížné. Jako lektorka a porotkyně jsem zjistila, že porotcovat debatu může být ještě obtížnější. Teď s jistým odstupem si stále více uvědomuji, že to nejdůležitější opravdu není, kdo zvítězí, ale zda si účastníci odnesou nějakou zkušenost i do dalšího života a jsou schopni ji dále využívat a rozvíjet.” číst dále