Demokracie je diskuse.
T. G. Masaryk

Jak bude probíhat 16. ročník Studentské Agory?

11.6.2020

Studentská Agora sice letos proběhne podle plánu až na podzim, ale už před prázdninami přinášíme novinky o tom, jak bude projekt probíhat v roce 2020.

Studentská Agora jak ji známe a máme rádi proběhne ve třech krajích – Středočeském, Královéhradeckém a v Hl. m. Praha – ve všech se můžete těšit na semináře i krajská kola, na ně bude navazovat finále. V Ústeckém kraji se pak uskuteční série seminářů a krajské setkání pod vedením skupiny lektorů navazujících na Studentskou Agoru díky podpoře Evropského sboru solidarity. V každém kraji se bude moci letos projektu zúčastnit čtyři až pět škol.

Harmonogram podzimního projektu:

  •  září a říjen – semináře ve školách – konkrétní termíny budou domluveny s pedagogy na začátku školního roku
  •  listopad – krajská kola/setkání – předpokládané termíny: 6.11. Hradec Králové, 10.11. Ústí nad Labem, 18.11. Praha – Středoč. kraj, 19.11. Praha (budou definitivně potvrzeny na začátku školního roku)
  •  první polovina prosince – finále – termín doplníme na začátku školního roku
Hned na začátku září ještě proběhne školení nových lektorů, organizátorů a porotců. Pokud byste se tedy chtěli stát součástí týmu Studentské Agory, vyzkoušet si lektorovat programy, pomoci nám s organizací, vymýšlením témat k debatám nebo jinak víc nahlédnout pod pokličku projektu, neváhejte nás kontaktovat. Termín a podrobnosti školení oznámíme v srpnu.