Demokracie je diskuse.
T. G. Masaryk

Kromě skvělých zážitků i skvělé výhry

6.4.2016

Abychom vás nalákali, přinášíme vám přehled cen, které získají nejlepší debatéři a debatérské týmy. Neboli, v letošním ročníku Studentské agory rozhodně bude o co bojovat!

 

European_Parliament_Strasbourg_Hemicycle_-_Diliff

Konkrétně na vás čekají tyto výhry:

  • návštěva Evropského parlamentu ve Štrasburku pro 12 nejlepších debatérů krajských kol (z každého krajského kola 3 debatéři)
  • Konec dějin? – zážitková hra pro vítězný tým celorepublikového kola Studentské agory
  • Mise Hero: workshop zaměřený na vyjednávání pro vítězné týmy krajských kol
  • dvoudenní program Simulace komunální politiky pro školy všech týmů, které v krajském kole postoupí do finále

Zajímají-li vás detaily (a my doufáme, že ano), čtěte dál:).

 

Cesta do Štrasburku ve Francii

Díky nabídce Jana Kellera, současného českého europoslance, se 12 nejlepších debatérů z krajských kol naší soutěže bude moct zúčastnit Evropské akce pro mladé (The European Youth Event, EYE) ve Štrasburku! Ta se odehraje v sídelním městě Evropského parlamentu od 20. do 21. května 2016.

V rámci EYE budou mít tisíce mladých lidí z různých evropských zemí příležitost dozvědět se více o fungování EU, setkat se s nejdůležitějšími evropskými představiteli, a především – vyměnit si své nápady a náhledy na témata, jež se týkají mladých lidí a sdílet své vize o budoucnosti Evropy. Součástí EYE bude i kulturní program, který poukáže na to, jak velké bohatství plyne z kulturní diverzity v EU.

Máte-li chuť podívat se např. na hlavní témata, která se budou na letošní EYE řešit, podívejte se sem.

Zážitková hra Konec dějin? pořádaná společností Rolling

Nezisková organizace Rolling pořádá hry rolového charakteru, které někdo z vás možná bude znát pod názvem larpy. Hráči se v předem určeném prostředí a hlavním žánrovém nastavení ujímají rolí, ve kterých prochází příběhem podobně jako postavy v divadelních hrách nebo filmech. Při hře se přirozeně rozvíjejí tzv. měkké dovednosti hráčů: schopnost empatie, zpracování vlastních emocí, komunikační schopnosti, atd.

Konec dějin je simulací politického jednání s přímým dopadem rozhodování jednotlivých účastníků na dění ve zjednodušeném, ale realitu kopírujícím světě. Hra probíhá v několika blocích, z nichž každý odpovídá přibližně dvěma „skutečným“ letům, v rozmezí let 2006 až 2014.

Více informací o projektech společnosti Rolling najdete tady.

Vyjednávací workshop organizace Mise Hero

Workshop je zaměřen na rozvoj schopností potřebných k úspěšnému vyjednávání, tedy na schopnost obhájit svůj názor, hledat možná řešení v potenciálně konfliktních situacích a také dovednost dělat strategické ústupky a kompromisy. Tyto schopnosti a dovednosti jsou rozvíjeny pomocí interaktivních metod – účastníci workshopu budou hrát deskové hry s přidělenými rolemi, následně společně vyhodnocovat průběh hry, uvažovat o tom, jak by se v určitých situacích dalo vyjednávat lépe. Vyvrcholením semináře je hra na školní parlament, ve kterém budou jednotlivé skupiny prosazovat různé návrhy a snažit se pro svůj návrh získat ostatní.

O projektech Mise Hero se více dočtete zde.

Simulace komunální politiky pořádaná Agorou CE

Díky tomuto dvoudennímu programu se studenti středních škol mohou zážitkovou metodou dozvědět, čím se zabývá komunální politika a jakým způsobem se realizuje. V průběhu semináře si studenti rozšíří teoretické znalosti o komunální politice, společně poukáží na témata, které by podle nich v jejich městě měla být řešena a jak, spolu s lektory navštíví reálné zasedání zastupitelstva a vytvoří si politické strany, které pak budou prosazovat svůj program v rámci simulovaného zastupitelstva. Studenti také budou mít možnost přímo spolupracovat se současnými zastupiteli jejich měst a přednést jim tak své návrhy a připomínky přímo z očí do očí, a tak je poznat nejen názorově ale také jako skutečné osoby. Studenti si tak na vlastní kůži nejen vyzkouší, co to znamená dělat komunální politiku v praxi, ale seznámí se také s lidmi z jejich města, kteří ji reálně tvoří.

Více se o Simulaci dozvíte tady.

 

Tak co říkáte? Podařilo se nám vás navnadit:)?