Demokracie je diskuse.
T. G. Masaryk

Online debatní soutěž

22.12.2020

V pátek 11. prosince 2020 se uskutečnila debatní soutěž Studentská Agora tentokrát v úplně nové online podobě, ke které jsme se museli uchýlit, protože nám pandemie viru COVID-19 nedovolila potkat se k tradičním debatám fyzicky.

V online debatách se v několika kolech utkaly studentské týmy čtyř až deseti debatérů z těchto pěti škol:

  • Arcibiskupské gymnázium, Praha
  • Krkonošské gymnázium a SOŠ, Vrchlabí
  • Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora
  • Gymnázium Joachima Barranda, Beroun
  • Gymnázium Na Zatlance, Praha

V debatách dva na dva (tedy v každé debatě proti sobě stáli dva reprezentant každého týmu) studenti letos diskutovali aktuální témata z oblasti zdravého životního stylu, mezinárodní politiky, školství i dalších oblastí.

Debaty v online prostředí byly zcela novou zkušeností a finální vítězství si dle hodnocení poroty v roce 2020 odnesl tým Arcibiskupského gymnázia z Prahy. Nicméně gratulace patří všem debatérům, kteří se do soutěže zapojili, protože jejich komunikační schopnosti i znalosti témat byly na velmi dobré úrovni.

Projekt Studentská Agora jsme v letošním roce mohli realizovat projektu díky našim donorům: Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, společnosti NET4GAS a Královéhradeckému kraji. Moc našim partnerům děkujeme za podporu.

V rámci projektu proběhly také vzdělávací semináře, které soutěži předcházely. Ve čtyřech školách Královéhradeckého kraje se podařilo je v průběhu září ještě uskutečnit fyzicky, v dalších školách se uskutečnily ve virtuálním prostoru.