Demokracie je diskuse.
T. G. Masaryk

První regionální kolo: 1. dubna v Liberci!

27.3.2015

Ve středu 1. dubna se sjedou týmy studentů středních škol Libereckého a Ústeckého kraje na regionální kolo debatní soutěže Studentská Agora do vědecké knihovny v Liberci.

Ve svižných 5 – 10 minut trvajících duelech týmů studenti předvedou nejen svůj rétorický um, ale i to, jak dobře si prostudovali témata a zda se jim povedlo získat dobře podložené argumenty pro podporu či vyvrácení jednotlivých tvrzení. Soutěžní tvrzení s aktuálními palčivými společenskými otázkami znají účastníci dopředu, ale až těsně před debatou si losují, zda budou jednotlivé postoje hájit, nebo zda jim budou oponovat.

 

KK_liberec_2014

Krajské kolo v Liberci (2014)

Kde: Krajská vědecká knihovna v Liberci, Rumjancevova 1362/1, Liberec
Kdy: Středa 1. dubna 2015 (10:00 zahájení, 12:45 – 13:30 obědová pauza, 14:45 finálové debaty)
Kontakt: Tomáš Bazala, tomas.bazala@agorace.cz, 721 105 956

Účastní se debatní týmy:

  • Gymnázium F. X. Šaldy, Liberec
  • Gymnázium Jateční, Ústí nad Labem
  • Gymnázium Josefa Jungmanna, Litoměřice
  • Gymnázium Teplice
  • Gymnázium Turnov
  • Gymnázium U Balvanu, Jablonec
  • Gymnázium Václava Hlavatého, Louny
  • Randovo gymnázium Jablonec

Více o týmech zde.

 

Studentské Agory se za předchozích deset ročníků zúčastnilo více než 8 000 studentů. Nejprve probíhají workshopy na jednotlivých školách a dále se na debatní soutěž studenti připravují v týmu či pod vedením svých učitelů. Každoročně probíhají regionální kola, z nichž vítězné týmy postupují do finále, které se koná v reprezentativních prostorách v Praze.

Studentskou Agoru pořádá česká neziskovka Agora Central Europe, jejímž cílem je upevňovat demokratické procesy a podpořit navazování dialogu mezi státními institucemi, politiky a širokou veřejností. Chceme probouzet zájem občanů o veřejné problémy, umožňovat otevřenou diskuzi o naléhavých otázkách dneška i zvyšovat možnost veřejnosti se na jejich řešení efektivně podílet.