Demokracie je diskuse.
T. G. Masaryk

Studentská Agora v roce 2014/2015

20.3.2015

Studentská Agora se ve svém 11. ročníku koná v 6 regionech: Středočeském a Jihočeském kraji, ve spojeném „severočeském“ kraji (Ústecký a Liberecký kraj), v Praze, zároveň se poprvé dostaneme také do Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. Celkově se tak zapojí 48 týmů z různých škol napříč Českou republikou.

Studentská Agora chce podporovat proces předávání zkušeností s debatováním od starších studentů mladším na školách, které se již soutěže účastnily dříve, a i proto se na opakované výzvy tamních pedagogů vrací do Jihočeského kraje. Zároveň chceme, aby příležitost dostali i studenti z moravských škol, na které se v letošním ročníku nově těšíme!

Od ledna 2015 probíhají interaktivní semináře pro studenty na jednotlivých školách, při nichž budoucím účastníkům lektoři Studentské Agory nejen vysvětlí formát a pravidla soutěže, ale probírají a se studenty zkoušejí i vhodné postupy argumentace, způsoby prezentace, neverbální komunikace, kritické práce s informačními zdroji i možnosti týmové spolupráce.

Krajská kola v jednotlivých regionech proběhnou v dubnu a květnu, slavnostní finále celé soutěže v červnu 2015.